Click. TURNEU. 2010. Negura Bunget

Scena muzicii underground din România ar trebui să ia exemplu de la Negură Bunget, care reuşeşte să se impună pe scena internaţională prin perseverenţă, calitate şi idei exotice ce ţin de tradiţiile autohtone şi folclorul dacilor.

acestea sunt datele traseului european de promovare al noului album

Negură Bunget – Spirit of the Land – European Tour 2010
Presented by Metal Hammer, Legacy, metal.de, Terrorizer

  • 20/03/2010 – Wien (AT) – Escape Metalcorner (www.escape-metalcorner.at) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 21/03/2010 – Zilina (SK) – Boonker Club (www.myspace.com/apocalypsebooking) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 25/03/2010 – Madrid (SP) – Boite (www.boitemadrid.com) + The Way of Purity
  • 26/03/2010 – Vigo (SP) – Mondo Club | 22:00 (www.myspace.com/mondoclubvigo)
  • 27/03/2010 – Albufeira (PT) – FNAC AlgarveShopping | 16:00 (www.algarveshopping.pt)
  • 27/03/2010 – Estombar (PT) – Hellgarve Fest – ADR Qta. S. Pedro | 21:00 + In Thy Umbra, Kathaarsys
  • 28/03/2010 – Benavente, (PT) – Side B | 21:00 (www.myspace.com/sidebbar) + The Way of Purity
  • 29/03/2010 – Algeciras-Cadiz (SP) – Kabuki Rock Rlub (www.kabukialgeciras.com) + The Way of Purity
  • 31/03/2010 – Benidorm (SP) – Fun Factory + The Way of Purity
  • 01/04/2010 – Alicante (SP) – Sala Coyote + The Way of Purity
  • 02/04/2010 – Bilbao (SP) – Santana 27 (www.santana27.com) + The Way of Purity
  • 05/04/2010 – Lyon (FR) – Lyon’s Hall (www.lyonhall.com) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 06/04/2010 – Liege (BE) – La Zone (www.lazone.be) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 08/04/2010 – Gorizia (IT) – Pieffe Factory (www.pieffefactory.it) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 09/04/2010 – Bologna (IT) – Ponte di via libia + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 10/04/2010 – Milan (IT) – Club 71 (www.nihilprod.com) + Damned Spirits’ Dance, Imago Mortis, The Way of Purity
  • 11/04/2010 – Rome (IT) – Dissesto Musicale (www.myspace.com/dissestomusicale) + Damned Spirits’ Dance, The Way of Purity
  • 15/04/2010 – Timisoara (RO) – Daos Club (www.myspace.com/daosclub) + Kathaarsys, The Way of Purity- release party – Ticket
  • 16/04/2010 – Cluj (RO) – Music Pub (www.irishmusicpub.ro) + Kathaarsys, The Way of Purity- release party – Ticket
  • 17/04/2010 – Sibiu (RO) – LaserMaxx (www.lasermaxx-sibiu.ro) + Kathaarsys, The Way of Purity- release party – Ticket
  • 18/04/2010 – Iasi (RO) – Club Hand (www.bar-hand.ro) + Kathaarsys, The Way of Purity – release party – Ticket
  • 19/04/2010 – Bucuresti (RO) – Silver Church (www.tscarena.ro) + Kathaarsys, The Way of Purity – release party – Ticket
  • 24/04/2010 – London (UK) – Underworld Camden (www.theunderworldcamden.co.uk) – Infernal Damnation Fest VII – Ticket
  • 25/04/2010 – Bradford (UK) – The Zuu Bar (www.myspace.com/mannvillearms) + Fen, The Way of Purity
  • 26/04/2010 – Grasgow(UK) – Ivory Blacks (www.ivoryblacks.co.uk) + Ragnarok, The Way of Purity
  • 27/04/2010 – Liverpool (UK) – The Masque (www.masque-liverpool.com) + Ragnarok, The Way of Purity
  • 29/04/2010 – Belfast (UK) – Auntie Annies The Limelight (www.the-limelight.co.uk) + Fen, The Way of Purity
  • 30/04/2010 – Dublin (IR) – Fibber Magees (www.fibbermagees.ie) + Fen, The Way of Purity
  • 01/05/2010 – Cork (IR) – An Cruiscin Lan (www.cruiscinlive.com) + Fen, The Way of Purity
  • 02/05/2010 – Leeds (UK) – Deathfest (www.myspace.com/ukdeathfest) + Immolation, Brujeria, The Way of Purity…
  • 07/05/2010 – Gent (BE) – Frontline (www.thefrontline.be) + Svartsot, Fen, Gorath, The Stone, The Way of Purity
  • 08/05/2010 – Oberhausen (DE) – Helvete (www.helvete.de) + Svartsot, Fen, The Stone, The Way of Purity
  • 09/05/2010 – Rotterdam (NL) – Baroeg (www.baroeg.nl) + Svartsot, Fen, The Stone, The Way of Purity
  • 11/05/2010 – Hamburg (DE) – Markthalle (www.markthalle-hamburg.de) + Svartsot, Fen, The Stone, The Way of Purity
  • 12/05/2010 – Rostok (DE) – Alte Zuckerfabrik (www.myspace.com/altezuckerfabrik) + Fen, The Stone, The Way of Purity
  • 14/05/2010 – Larvik (NO) – Hellion + The Stone, Neochrome, The Way of Purity
  • 15/05/2010 – Arendal (NO) – Hellion + The Stone, Neochrome, The Way of Purity
  • 17/05/2010 – Oslo (NO) – VTA + The Stone, Neochrome, The Way of Purity
  • 19/05/2010 – Bergen (NO) – Garage (www.garage.no) + Neochrome, The Way of Purity
  • 21/05/2010 – Berlin (DE) – K17 (www.k17.de) + The Stone, Neochrome, The Way of Purity – Ticket
  • 22/05/2010 – Bitterfed (DE) – Festung Open Air (www.united-metal-maniacs.de)
  • 23/05/2010 – Prague (CZ) – Exit Chmelnice (www.exitchmelnice.cz) + The Stone, Neochrome, The Way of Purity
  • 24/05/2010 – Efurt (DE) – From Hell (www.fromhell-erfurt.de) + The Stone, Neochrome, The Way of Purity
  • 25/05/2010 – Munchen (DE) – Titanic City (www.titaniccity.de) + The Stone, Neochrome, The Way of Purity – Ticket
  • 27/05/2010 – Nurnberg (DE) – Z-Bau/Roter Salon (www.z-bau.info) + The Stone, Neochrome, The Way of Purity – Ticket
  • 28/05/2010 – Ljublijana (SL) – Menza (www.myspace.com/mcmenzaprikoritu) + The Stone, Neochrome, Dalkhu
  • 29/05/2010 – Maribor (SL) – MC Pekarna (www.klub-mc.si) + The Stone, Neochrome, Smargroth
  • 30/05/2010 – Bratislava (SK) – Randal (www.randalclub.eu) + The Stone, Neochrome, Mater Monstifera

http://www.negurabunget.com/negura_tour_temp/tour.htm

Lasă un răspuns

Completează mai jos detaliile tale sau dă clic pe un icon pentru a te autentifica:

Logo WordPress.com

Comentezi folosind contul tău WordPress.com. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Google

Comentezi folosind contul tău Google. Dezautentificare /  Schimbă )

Poză Twitter

Comentezi folosind contul tău Twitter. Dezautentificare /  Schimbă )

Fotografie Facebook

Comentezi folosind contul tău Facebook. Dezautentificare /  Schimbă )

Conectare la %s

%d blogeri au apreciat: